Akcja „NAPĘD NA 4 ŁAPY”


Ochotnicza Straż Pożarna w Gdańsku już od prawie ćwierć wieku działa na terenie północnej Polski poszukując ludzi zaginionych w terenie otwartym oraz ofiar katastrof budowlanych. Jesteśmy jedyną tego typu grupą w rejonie północnym posiadającą certyfikowane psy ratownicze przeznaczone zarówno do pracy na gruzowiskach jak i terenach leśnych i trudno dostępnych. W ciągu ostatnich lat wyjeżdżaliśmy do akcji niemal 200 razy wspierając działania poszukiwawczo-ratownicze strażaków i policjantów z woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz Warmii i Mazur.
 
Nigdy nie wiemy kiedy i gdzie będziemy potrzebni, ale zawsze jesteśmy gotowi by nieść pomoc potrzebującym.
 
POTRZEBNY NOWY SAMOCHÓD!
 
W zeszłym roku niestety straciliśmy jeden z naszych samochodów służących do transportu ratowników i psów. Zmuszeni jesteśmy korzystać z wysłużonego, dwudziestoletniego busa, który niestety nie daje gwarancji, że dotrzemy szybko i bezawaryjnie na miejsce akcji.

20-letni bus dla 6 ratowników i 5 psów Samochód dla 5 ratowników i 2 psów – niesprawny (wartość ok. 25 tys.)

 
fot. Fotografia Ratownicza JacekJozwik
 

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc w zakupie nowego samochodu dla naszych bohaterskich psiaków, które z pełnym oddaniem służą człowiekowi często narażając swoje życie i zdrowie.

 

tenmelon


JAKI JEST CEL?
 
Naszym celem jest zakup busa z napędem na 4 koła, który da nam możliwość sprawnego i bezpiecznego dotarcia wszędzie gdzie jesteśmy potrzebni. Chcielibyśmy, żeby nasze nowe auto miało miejsca dla 5 psów i 8 ratowników oraz przestrzeń bagażową na sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych. Zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu komfortu naszym psim ratownikom, aby po kilku godzinach jazdy mogły w pełni swoich sił ratować życie zaginionych osób.
 
Zakup nowego busa to koszt około 150 tysięcy złotych. Doposażenie i przystosowanie do naszych potrzeb to kolejne 30 tysięcy (w tym m.in. zabudowa z klatkami dla psów, pełna klimatyzacja, wyciągarka, stacja radiowa czy też przestrzeń dla planistów). Łączny koszt wyposażonego samochodu wyniesie około 180 tysięcy złotych. Nowy bus musi być przede wszystkim niezawodny i dawać komfort naszym psom, które spędzą na poszukiwaniach wiele godzin.
 
JAK MOGĘ POMÓC?
 
Staramy się uzyskać dofinansowanie z różnych źródeł. W pierwszej kolejności liczymy na Waszą pomoc, dlatego też uruchomiliśmy zbiórkę na stronie https://pomagam.pl/napedna4lapy.
 
Wpłat można także dokonać na rachunek OSP:
 
OSP GDAŃSK
ul. Beniowskiego 7, 80-382 Gdańsk
PKO II O/Gdańsk
31 1020 1811 0000 0402 0096 1961
Tytuł: Napęd Na 4 Łapy
 

Pomóż naszym psiakom bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu!

 
 

* Grafika: https://www.facebook.com/tenmelon
* Zdjęcia samochodów: https://www.facebook.com/pg/FotografiaRatowniczaJacekJozwik