W dniach 20.-24. maja po raz kolejny na terenie naszego poligonu oraz w okolicznych otomińskich lasach przeprowadzone zostały egzaminy psów ratowniczych PSP.

Dla nas ten tydzień był bardzo intensywny – jako gospodarze wspieraliśmy WSSGR SA PSP z Krakowa w organizacji certyfikacji a oprócz tego niemal wszyscy nasi przewodnicy w tej sesji przystępowali do swoich egzaminów. Dodatkowo spośród naszego grona Michał, Piotr, Maciek i Marlena stanęli po stronie egzaminatorów, a Kasia wytrwale im stażowała przygotowując się powoli do tej odpowiedzialnej roli.

Pogoda była piękna, atmosfera gorąca… do tego liczni goście i przyjaciele z całej Polski, którzy najwyraźniej mocno nam kibicowali – w efekcie możemy napisać tylko jedno: MAMY TO!!!

Wszyscy nasi przewodnicy zdali swoje egzaminy gruzowiskowe:
– Kasia z Szjbą, Karolina z Taszą i Michał z Havaną recertyfikowali „jedynkę”,
– Ania z Luną, Kasia z Oshą i Irek z Nelą zdali „zerówki”
A najbardziej nas cieszy sukces Tadzika z Blefem, którzy zdali swój pierwszy egzamin klasy pierwszej i uzyskali pełne prawo do udziału w akcjach :).

W terenie recertyfikowaliśmy 5 naszych doświadczonych zespołów, a dodatkowo przy pierwszym podejściu uprawnienia uzyskał Irek z młodziutką Nelką, których gorąco witamy w gronie gdańskich przewodników.

Dziękujemy Jurkowi za super zdjęcia.

Kategorie: Egzaminy