Właśnie powróciliśmy z jesiennej sesji egzaminacyjnej zorganizowanej na poligonie w Pstrążu. Tym razem ze 100% skutecznością :).

Tegoroczne sukcesy naszej ekipy są przypieczętowaniem kilku ostatnich lat pracy pod okiem naszych najlepszych instruktorów – niezastąpionego Michała Szalca, który od ponad 20 lat tworzy i udoskonala system ratownictwa z psami w całym kraju oraz jego uczennicy Kasi Wodniak, która z wytrwałością i cierpliwością realizuje i wdraża jego wizje.

W tej chwili mamy w grupie 6 psów uprawnionych do działań na gruzowisku oraz 8 psów z certyfikacją terenową. To niewątpliwie zasługa tego, że w Gdańsku udało się stworzyć wyjątkowe miejsce do ćwiczeń z psami – poligon ratowniczy. Ten obiekt i nieograniczona wyobraźnia Kasi i Michała przy wymyślaniu rozmaitych ćwiczeń pozwoliły naszym psom i ich przewodnikom osiągnąć poziom, który umożliwia im realne działania w niemal każdych warunkach oraz na regularnie odnawianie swych certyfikatów podczas egzaminów organizowanych na przeróżnych obiektach w całej Polsce.

Kategorie: Egzaminy