Nasz nowy Crafter!

Dzięki wsparciu naszym wspaniałym darczyńcom udało nam się zrealizować nasz cel! Nasz nowy Crafter trafił do naszej grupy!

0 PLN
Łączna kwota pozyskanych środków
Źródło Kwota
120.000 PLN
90.000 PLN
38.000 PLN
Środki własne
25.000 PLN
15.000 PLN
15.000 PLN
LPP
10.000 PLN
5.000 PLN
Indywidualne wpłaty
2.000 PLN

Zbiórka

Ochotnicza Straż Pożarna w Gdańsku już od prawie ćwierć wieku działa na terenie północnej Polski poszukując ludzi zaginionych w terenie otwartym oraz ofiar katastrof budowlanych. Jesteśmy jedyną tego typu grupą w rejonie północnym posiadającą certyfikowane psy ratownicze przeznaczone zarówno do pracy na gruzowiskach jak i terenach leśnych i trudno dostępnych. W ciągu ostatnich lat wyjeżdżaliśmy do akcji niemal 200 razy wspierając działania poszukiwawczo-ratownicze strażaków i policjantów z woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz Warmii i Mazur.
 
Nigdy nie wiemy kiedy i gdzie będziemy potrzebni, ale zawsze jesteśmy gotowi by nieść pomoc potrzebującym.
 
POTRZEBNY NOWY SAMOCHÓD!
 
W zeszłym roku niestety straciliśmy jeden z naszych samochodów służących do transportu ratowników i psów. Zmuszeni jesteśmy korzystać z wysłużonego, dwudziestoletniego busa, który niestety nie daje gwarancji, że dotrzemy szybko i bezawaryjnie na miejsce akcji.

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc w zakupie nowego samochodu dla naszych bohaterskich psiaków, które z pełnym oddaniem służą człowiekowi często narażając swoje życie i zdrowie.

JAKI JEST CEL?

Naszym celem jest zakup busa z napędem na 4 koła, który da nam możliwość sprawnego i bezpiecznego dotarcia wszędzie gdzie jesteśmy potrzebni. Chcielibyśmy, żeby nasze nowe auto miało miejsca dla 5 psów i 8 ratowników oraz przestrzeń bagażową na sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych. Zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu komfortu naszym psim ratownikom, aby po kilku godzinach jazdy mogły w pełni swoich sił ratować życie zaginionych osób.

Zakup nowego busa to koszt około 150 tysięcy złotych. Doposażenie i przystosowanie do naszych potrzeb to kolejne 30 tysięcy (w tym m.in. zabudowa z klatkami dla psów, pełna klimatyzacja, wyciągarka, stacja radiowa czy też przestrzeń dla planistów). Łączny koszt wyposażonego samochodu wyniesie około 180 tysięcy złotych. Nowy bus musi być przede wszystkim niezawodny i dawać komfort naszym psom, które spędzą na poszukiwaniach wiele godzin.

JAK MOGĘ POMÓC?

Staramy się uzyskać dofinansowanie z różnych źródeł. W pierwszej kolejności liczymy na Waszą pomoc, dlatego też uruchomiliśmy zbiórkę na stronie https://pomagam.pl/napedna4lapy.

Wpłat można także dokonać na rachunek OSP:

OSP GDAŃSK
ul. Beniowskiego 7, 80-382 Gdańsk
PKO II O/Gdańsk
31 1020 1811 0000 0402 0096 1961
Tytuł: Napęd Na 4 Łapy

Pomóż naszym psiakom bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu!